Profile

sasan najati

sasan

Contact Details

sasan


Bio

 

در ادامه باید خاطر نشان کرد که در هنگام ورود به این کشور گذرنامه شما می بایست حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و مهر ورود در یکی از پایانه‌های مرزی (زمینی یا هوایی) در آن ثبت شود. در طول نود روز شما نمی توانید به فعالیت های اجتماعی نظیر کار، تجارت و تحصیل بپردازید .

برای سفر به این کشور در تور وان می توانید دلار و یا لیر همراه داشته باشید و اگر دلار داشته باشید به آسانی می توانید در صرافی های وان آن را به لیر تبدیل کنید .

به گزارش سفر باتو ، قطعا بهترین راه برای سفرهای خارجی هواپیما است، اما در مورد سفر به شهر وان موضوع کمی فرق دارد زیرا این شهر نزدیک و هم مرز با ایران است و به خصوص برای کسانیکه در شمال غربی ایران ساکن هستند راه زمینی بسیار آسان است .  این شهر مرزی از پایانه مرزی مشترک ایران و ترکیه ، تنها یک ساعت فاصله دارد ؛ برای رفتن به شهر وان از راه زمینی ، می بایست در ابتدا به شهرهای مرزی خوی یا تبریز بروید ، و  سپس از این شهرها با استفاده از ون و یا تاکسی ، خودتان را به شهر وان برسانید.

جاذبه های دیدنی در کشور ارمنستان

جمهوری ارمنستان کشوری تاریخی و بسیار زیباست که با مناطق شمال غربی ایران مرز مشترک دارد . این کشور در منطقه جنوب قفقاز و میان دریای سیاه و دریای خزر واقع شده است . این منطقه در تور ارمنستان نقطه اتصال آسیا و اروپا است و از نظر سیاسی دارای موقعیتی حساس است . ارمنستان با کشورهای ترکیه ، گرجستان ، جمهوری آذربایجان ، ایران و جمهوری خود گردان نخجوان مرز مشترک دارد . و همین هم مرز بودن با خاک ایران سبب رغبت گردشگران شده و روز به روز بر تعداد مسافران ایران به ارمنستان افزوده می شود و باید افزود این موضوع تا حدودی در کاهش هزینه های سفر نیز تاثیر گذار بوده است .

در زبان ارمنی به ارمنستان هایک گفته می شود و در سده‌های میانی با افزودن پسوند فارسی ستان (به معنای سرزمین) به آن هایاستان گفته می شد . هایک ، در افسانه های ارمنی از نوادگان نوح پیامبر است .